ESKIMO
SOLUTION

Klimatyzacja

Rekuperacja

Wentylacja

wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Coraz więcej inwestorów – prywatnych jak i biznesowych – decyduje się na wykonanie nieruchomości z systemem wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Jest to rozwiązanie pod wieloma względami warte uwagi. Wyposażony w nią budynek wykazuje zdecydowanie mniejsze zapotrzebowanie na ciepło, sięgające nawet 45% w porównaniu do wentylacji grawitacyjnej. Obecność systemu rekuperacji musi zostać uwzględniona w projekcie domu, gdyż będzie mieć olbrzymi wpływ na sprawne działanie systemu grzewczego i przebieg jego eksploatacji. 

Oszczędności dla domu i inwestora – wentylacja mechaniczna z rekuperacją

Wentylacja wyposażona w system odzyskiwania ciepła gwarantuje maksymalną niezależność od panującej na zewnątrz temperatury i warunków pogodowych. Powietrze będzie sprawnie wymieniane pomiędzy wnętrzem i zewnętrzem budynku, bez powodowania dyskomfortu u osób znajdujących się w środku. Rekuperacja pozwala odzyskać i ponownie wykorzystać wydalaną wraz z zużytym powietrzem energię cieplną, oczyszczając przy tym powietrze z wilgoci, zanieczyszczeń, pyłków. 

Kluczowym atutem jest jednak poprawa warunków termicznych w budynku, zmniejszenie stopnia jego energochłonności oraz obniżenie stopnia eksploatacji systemu grzewczego. Pod tym względem wentylacja z odzyskiem ciepła jest oceniana jako bardziej skuteczna niż pompy ciepła jak i wielowarstwowa stolarka okienna. Domownicy z pewnością docenią także poprawę jakości powietrza, które w każdym pomieszczeniu i o każdej porze będzie świeże i czyste – wolne od smogu, alergenów i nieprzyjemnych zapachów. 

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to pomysł wart uwagi w przypadku wszystkich inwestorów nastawionych na ekologiczne i ekonomiczne budynki mieszkalne. Rozmaite korzyści dodatkowe – możliwość rezygnacji z konstrukcji kominów, zakupu nawiewników, wykonywania kratek w kuchni i łazience, ograniczenie stosowania okien uchylnych – czynią z rekuperacji jeden z najdynamiczniej rozwijających się systemów. 

Inwestycja nastawiona na zwrot – nasza oferta wentylacji z rekuperacją

Od wielu lat zajmujemy się wykonywaniem wentylacji mechanicznej i rekuperacji. Jest to popularne rozwiązanie w domach pasywnych i energooszczędnych. Doskonale wiemy jak stworzyć projekt wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, jak sprawnie i szybko przeprowadzić jej montaż oraz jak zagwarantować optymalne skalibrowanie całego systemu. Niezależnie czy projekt dotyczy nieruchomości parterowej, piętrowej, mało- lub wielkopowierzchniowej – jesteśmy gotowi nieść pomoc wszystkim naszym Klientom. 

Odbiorców prywatnych i biznesowych zainteresowanych wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła zapraszamy do kontaktu – mogą liczyć na konkurencyjne w całym regionie stawki, najkrótsze terminy realizacji zlecenia oraz pełne wsparcie naszego sztabu projektowo-montażowego. Jesteśmy do Państwa dyspozycji już teraz!