ESKIMO
SOLUTION

Klimatyzacja

Rekuperacja

Wentylacja

wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Wentylacja mechaniczna w bloku

W budynkach wielolokalowych systemy wentylacji powinny być projektowane i montowane ze szczególną ostrożnością – będą odpowiedzialne za wymianę świeżego powietrza we wszystkich pomieszczeniach i mieszkaniach. Jest to kwestia zdrowia, bezpieczeństwa jak i prawidłowego funkcjonowania całego budynku. Wentylacja mechaniczna w bloku to obecnie jedno z najpopularniejszych rozwiązań, pozwalających na sprawną obsługę wszystkich lokali i stworzenie dogodnych warunków na co dzień. 

Naturalna czy mechaniczna? Najlepsze wentylacja w bloku

Wentylacja naturalna wykorzystuje naturalne zjawisko cyrkulacji powietrza, dostającego się do budynku przez nieszczelności w drzwiach, oknach i dachu. W porównaniu do niej, wentylacja mechaniczna jest bardziej wydajna, a jej działanie stabilne i możliwe do regulacji. Nie powoduje też dyskomfortu typowego dla wentylacji naturalnej, związanego z szybkim ubytkiem powietrza ciepłego i zastępowaniem go przez powietrze zimne. Wentylacja mechaniczna gwarantuje natomiast niezależny od panujących na zewnątrz warunków obieg powietrza. 

Projektowanie i montaż wentylacji mechanicznej w bloku

Podstawą funkcjonowania wentylacji mechanicznej są wentylatory odpowiadające za generowanie nawiewu i/lub wywiewu. Mogą być montowane w różnych przewodach, najczęściej doprowadzanych do łazienki lub kuchni. W zależności od konstrukcji danego budynku, istnieje możliwość łączenia różnych pionów i kanałów zasilanych wspólnym urządzeniem. Z tych i innych powodów instalacja musi być zaprojektowana i wykonana z troską o najdrobniejsze szczegóły, a cały układ zostać wyregulowany z uwzględnieniem zapotrzebowania wszystkich lokali. 

Wentylacja mechaniczna w bloku to rozwiązanie polecane właśnie z uwagi na możliwość sterowania i regulowania intensywności obiegu powietrza. Nowoczesne systemy, których projektowaniem i montażem zajmujemy się od wielu lat, mogą zostać wyposażone w dodatkowe komponenty i funkcje – czujniki wywiewu, czujniki wilgotności powietrza, programatory czasowe, a także połączona z układami klimatyzacji, rekuperacji oraz innymi. 

Nasza oferta – wentylacja mechaniczna dla bloków i innych budynków

Projektowanie systemu wentylacji dla bloków rozpoczynamy od dokładnego określenia parametrów wyjściowych, zapotrzebowania wszystkich lokali oraz ich mieszkańców. Dobieramy grupy urządzeń, tak pod kątem ich wydajności jak i komfortowego działania (stosujemy rozwiązania cichobieżne, niskoszumowe). Montaż przeprowadzamy w uzgodnionym terminie, szybko i sprawnie wprowadzając wszystkie elementy układu. 

Po zakończonym montażu przeprowadzamy odbiór techniczny, dokonujemy kalibracji systemu oraz prowadzimy instruktaż użytkowy dla jej odbiorców. Nasza oferta obejmuje także pomoc w bieżącej konserwacji, profesjonalne doradztwo oraz przeprowadzanie przeglądów i serwisu. 

Wszystkich Klientów – zarządców budynków, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, inwestorów i deweloperów – zainteresowanych wykonaniem wentylacji mechanicznej w bloku zapraszamy do kontaktu i zakładania zapytań ofertowych. Gwarantujemy im najlepsze warunki współpracy, konkurencyjne dla całego regionu stawki oraz profesjonalną pomoc na każdym etapie realizacji zlecenia.